Cilt Tipiniz Önemlidir

Harika bir cilde sahip olmak için kusursuz bir DNA’ya sahip olmanız gerekmiyor. Günlük yaşam pratikleriniz aynada gördüğünüz cildiniz üzerinde büyük bir etkisi vardır. İyi bir cilt bakımı yapmak için öncelikle nasıl bir cilt tipine sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Kuru, yağlı veya hassas bir cildiniz olduğundan şüphelenebilirsiniz, ancak cilt tipinizi gerçekten biliyor musunuz?

Gerçek cilt tipinizi bilmek, bir dahaki sefere cilt bakım ürünlerini seçmenizde yardımcı olabilir.  Cilt tipiniz için yanlış ürünleri kullanmak sivilce, kuruluk veya diğer cilt problemlerini ortaya çıkarabilir. Onun için doğru cilt yapısı için doğru ürünler kullanmanız gerekir. Yanlış bir ürünü kullanmak, ürün doğal olsa bile, cildinizde kırılmalara, kusurların kötüleşmesine veya kızarıklığa neden olabilir. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu öğrenmek ve cilt bakım rutininizi bunun etrafında oluşturmak en iyisidir. Cildinize iyi bakmak için öncelikle cilt bakım kılavuzu oluşturmalısınız. Peki kendi cilt bakım kılavuzunuzu nasıl oluşturursunuz?

Günlük cilt bakımı rutini oluşturmak

Cilt tipiniz ne olursa olsun, günlük cilt bakımı rutini, genel cilt sağlığınızı korumanıza ve sivilce, yara izi ve koyu lekeler gibi belirli endişeleri iyileştirmenize yardımcı olabilir. Günlük cilt bakımı rutininin sabah ve uyumadan önce yapabileceğiniz dört temel adımı vardır.

1. Temizlik: Yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinizi gergin bırakmayan bir temizleyici seçin. Yüzünüzü günde en fazla iki kez veya cildiniz kuruysa ve makyaj yapmıyorsanız yalnızca bir kez temizleyin. Yüzünüzde gıcırtılı bir temizlik hissi varsa yıkamaktan kaçının çünkü bu, cildinizin doğal yağlarının gittiği anlamına gelir. Tüm cilt tipleri için iyi çalıştığı bilinen  temizleyiciler arasında Clinera Yüz ve Akne Temizleme Toniği’ni kullanabilirsiniz.

2. Serumlar: C vitamini veya büyüme faktörleri veya peptidler içeren bir serum, sabahları güneş kremi altında daha iyi olur. Geceleri, retinol veya reçeteli retinoidler en iyi sonucu verir. Clinera Pore Reducing Serum ile gözeneklerinizi 4’lü; Niacinamide, Kafein, Glikolik Asit, Üre etken kombini ile arındırır ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.

3. Nemlendirici: Yağlı ciltler bile nemlendiriciye ihtiyaç duyar, ancak hafif, jel bazlı ve komedojenik olmayan,  gözeneklerinizi engellemeyen bir nemlendirici kullanın. Cildinizin kuru bir yapısı varsa daha fazla krem ​​bazlı nemlendiriciden yararlanabilirsiniz.

4. Güneş kremi: Güneş kreminin etkinleşmesi biraz zaman aldığından, dışarı çıkmadan 15 dakika önce en az 30 SPF ile güneş kremi uygulayın. Daha koyu cilt tonları aslında daha fazla güneş korumasına ihtiyaç duyar çünkü hiperpigmentasyonu düzeltmek daha zordur. CLİNERA Güneş Koruyucu UV ışınlarına karşı anında koruma sağlar. Bu SPF 50 formülü, cildinizi güneş hasarından ve erken yaşlanmadan koruma konusundaki uzmanlığını birleştirir. Hızlı emilen bir formül, cilde uyumlu ve dermatolojik olarak onaylanmış tüm cilt tipleri için uygundur.

Bütün cilt türleri için yapmanız gerekenler:

  • Susuz kalmayın.
  • Yastık kılıflarını haftada en az bir kez değiştirin.
  • Yatmadan önce saçları yıkayın veya sarın.
  • Her gün güneş kremi sürün ve dışarı çıkmadan 15 dakika önce uygulayın.
  • Sağlıklı beslenin. Sağlıklı bir vücut sağlıklı bir cildi ortaya çıkarır.

Günlük cilt bakımı rutinlerinizi düzenli yapmanız cilt sağlığınız için yapabileceğiniz en temel ve en önemli aşamadır.  Cildiniz için uygun ürünü seçin. Cildinizi ve kendinizi sevin. Cilt tipinize uygun bakım ürünlerini clinera.com.tr adresinden hızlıca sipariş edebilirsiniz. Clinera kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlı cilt bakım setleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmaya başla
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz.