Dış faktörlerden kaynaklı gözeneklerde biriken yağ ve kir cildinizde akne ve siyah nokta gibi cilt problemleri oluşmasına sebebiyet verir. Tüm bu olumsuz faktörlerin önüne geçmek için formüle edilen Clinera Yüz Temizleme Jeli, içeriğindeki çay ağacı yağı etkisiyle cildinizin ihtiyacı olan temizliğe ulaşmasını ve ferahlamasını sağlar. Antibakteriyel ve antiseptik etki göstererek sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olur.  Cildinizi derinlemesine temizleyerek, yağ dengesi oluşturur ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. İçeriğindeki Salicylic Acid & Melaleuca Alternifolia Leaf Extract zenginleştirilmiş formül ile cildinizin canlılık, parlaklık ve ferahlık kazanmasını sağlar. Düzenli kullanımda cildinizde akne ve siyah nokta oluşmasını engeller.

Salicylic Acid Nedir ?

Salisilik asit bir beta hidroksi asittir. Salisilik asit, yağda çözülebildiği için gözeneklere derinlemesine nüfuz eder. Ayrıca antibakteriyel fonksiyonlarıyla da önemli bir yere sahiptir. Peeling özelliği salisilik asidi güzellik rutinlerimizin gözdesi yapacak kadar etkilidir. Gözeneklere derinlemesine etki ederek, siyah nokta oluşumunu engeller ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Melaleuca Alternifolia Nedir?

Melaleuca Alternifolia, çay ağacından, yapraklarının damıtılması ile edilen uçucu bir yağdır. Aslında çay ağacı her ne kadar son zamanlarda bilinir hale gelse ve özellikle dermo-kozmetik ürünlerinde kullanılmaya başlansa da, tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır.  İlk olarak Avustralya’da aborjinler tarafından kullanılmıştır. Yeni Zelanda’nın keşfi sırasında gemiciler tarafından yerli halk üzerindeki faydaları görüldükten sonra keşfedildiği söylenmektedir. O dönem, gemiciler bu bitkinin, demlenip içildikten sonra yaralara iyi geldiğini ve mikropları da öldürdüğünü gözlemlemiştir. 

Çay ağacından elde edilen yağ ise çok daha etkili olduğu için günümüzde kullanımı daha yaygın hale gelmiştir. Çay ağacı yağı; antiseptik, anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-fungal etkilere sahiptir. Böylece de virüs ve mantarları öldürüp yaraların iyileşmesine destek sağlar. Çay ağacı ile hazırlanan krem, losyon, sprey, jeller ve sabunlar da cilt üzerinde oldukça etkilidir. Tüm bunların yanında rutin bir şekilde kullandığınızda cildi rahatlattığını ve yumuşattığını gözlemleyebilirsiniz.

Kullanımı:

  • Ilık su ile yüzünüzü ıslatın
  • Clinera Yüz Temizleme Jelini avuçlarınızda köpürtün
  • Makyajsız yüze masaj yaparak uygulayın ve durulayın.

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinize uyguladığınızda kısa sürede cildinizdeki değişimi hissedeceksiniz.