Ciltlerimiz aldığımız her yaş ile değişiyor. Gerçidiğimiz her gün ile zamanla zarar görebiliyor. Dermakozmetik cilt bakım ürünü ciltlerimizde meydana gelen sorunları çözmeye yarayan ürünlerdir. İçerikleri bitkisel kaynaklı olduğundan güvenle tercih edilirler. Yine de her dermakozmetik ürün tüm cilt tiplerine uygun olmaz. Sorun çözmeye odaklı ürünler oldukları için bir dermakozmetik cilt bakım ürününü kullanmadan önce cildinizdeki problemi saptamalısınız.

Dermakozmetik Cilt Bakım Ürünü Nedir?

Kozmetik günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bir kelimedir. Peki dermakozmetik ne demektir? Bildiğimiz gibi kozmetik ürünler görünüşümüzü güzelleştirmek için tercih ettiğimiz ürünler. Dermakozmetik ürünler ise aynı zamanda cildinizi güzelleştirebilirken cilt sorunlarını da çözmenize yarayan ürünlere denir. Kısaca tanımlamamız gerekirse cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılan ürünler dermakozmetik ürünlerdir.  Bu ürünler yağlı ve kuru cilde, selülitlere, çatlaklara, aknelere, sivilcelere, cilt lekelerine, cilt yaşlanmasına karşı kullanılabilir.

Dermakozmetik cilt bakım ürünleri ayrıca karşımıza makyaj olarak da çıkabiliyor. BB kremler, CC kremler, kapatıcılar sıkça görebileceğiniz dermakozmetik ürünler arasında yer alıyor.

Dermakozmetik Ürünler Nasıl Etki Gösterir?

Herhangi bir cilt, vücut ya da saç bakım ürününün dermokozmetik olarak tüketiciye sunulabilmesi için labaratuvar deneylerine tabii tutulması gerekmektedir. Çünkü dermakozmetik ürünler herhangi bir cilt sorununa karşı etki gösterdiklerini vaad ederler. Bu nedenle dermatologlar tarafından test edilirler. Dermakozmetik ürünlerin herhangi bir cilt sorununa karşı etki etmesi, bu ürünlerin ilaç etkisi yarattığını göstermez. Dermakozmetik ürünlerin böyle bir vaadi yoktur. Bu ürünler cildin sağlığını ve dengesini korumayı amaçlar.

Peki cildimizin sağlığını nasıl korurlar? Derimiz 3 katmandan oluşur. Epidermis, Dermis ve Hipodermis.  Epidermis, cildin en dış yüzeyinde bulunur ve cildimizi korur. Dış etkelnleri karşılayan ilk bölgedir. Dermis edipermisten sonr gelen ilk tamakadır. Cildin lif, su ve kolajen ihtiyacını karşılar. Hipodermis kısmı ise en altta bulunun ve organla ile birebir temas halindedir. Dermokozmetik ürünler cildin epidermis ve dermis yüzeylerine etki ederek cildimizin sağlığını korur.

Dermakozmetik ürünler genellikle eczanelerde kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Bunun yanı sıra cilt sorununuzu saptadıktan sonra ufak bir araştırma ile sizin için ideal ürünü online olarak da siperiş edebilirsiniz.

Dermakozmetik Cilt Bakım Ürünü” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konuşmaya başla
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz.
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz.