İşbu Gizlilik Politikası, Clinera tarafından satışı yapılacak ürünlerin, satışına ilişkin tüm hususları içeren Clinera.com.tr adresi üzerinden erişim sağlanacak internet sitesi (“Web Sitesi”)’ne ilişkin gizlilik uygulamalarını ihtiva eder. İşbu Gizlilik Politikası Web Sitesine erişen kişilerin (“Kullanıcılar”) sitede yer alan Clinera.com.tr adresindeki Üyelik Formunu doldurması ile birlikte devreye girmiş olacaktır. 

İşbu Gizlilik Politikası Clinera Kozmetik ve Güzellik Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. (“Clinera”)’a ait web siteleri kapsamındaki hizmetlerinden kullanıcıları yararlandırmak amacıyla kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması, transferi ve saklanmasına ilişkin hükümleri içermektedir. İşbu Gizlilik Politikası hükümleri Clinera’a ait Web Sitesine nasıl erişildiğine bakılmaksızın (bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV veya diğer yollar gibi) uygulanacaktır. İşbu Gizlilik Politikası Clinera Global Gizlilik Politikası Hükümlerine tabidir.

Kullanıcıların web sitesinden ayrılmak istemesi durumunda, uygulamadan çıkılması yeterli olacaktır.

        1. Kullanıcıların Bilgilerine Erişilmesi 

Kullanıcılar web sitesine giriş yaparak üyelik formunu doldurup onayladıktan sonra, kullanıcıların bu kapsamda sağladığı tüm bilgileri (e-posta adresi, teslimat adresi, telefon numarası, ürün bilgileri, satın alma tarihi) Clinera hizmetlerinin sağlanması amacıyla süresiz olarak kayıt altına alınacaktır. Kullanıcılara ait kredi kartı bilgileri ilgili bankalara ait web sayfaları üzerinden iletilmektedir. Bu nedenle, Clinera, kredi kartı bilgilerine erişemez. 3D Secure Sanal Pos sistemi kullanılmaktadır.  Web sitesi, kullanıcılara; Clinera hizmetleri hakkında bilgiler, Clinera kampanya duyuruları,  kullanıcı bilgileri güncelleme gibi hizmetlerin sağlanması amacıyla oluşturulmuştur. Kullanıcılar tarafından girilecek ve sistemde kayıtlı tutulacak kullanıcı bilgileri başka amaçlarla kullanılmayacaktır. Web sitesi işlemlerinin gerçekleştirildiği sayfalar SSL sertifikası ile korunmakta olup kullanıcı bilgileri Clinera tarafından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve işbu Gizlilik Politikası uyarınca gizli tutulacaktır. 

        2. Toplanacak Bilgiler 

  • Clinera web sitesine erişimin sağlandığı cihaza özel bilgiler,
  • Kayıt bilgileri (isim, soy isim, telefon numarası, e-mail adresi vs.),
  • Teslimat bilgileri,
  • Fatura bilgileri,
  • Satın alınan ürün bilgileri,
  • Clinera web sitesinde bulunma zamanı ve süresi,
  • Clinera web sitesi içerisinde kullanılan arama sorgulama terimleri,
  • Clinera web sitesine erişimin sağlandığı cihazın üzerine yerleştirilen çerezler içinde saklanan her türlü bilgi,
  • Konum bilgileri,
  • Diğer bilgiler

        3. Bilgilerin Kullanılması 

Web sitesine giriş yapıldıktan sonra web sitesi aracılığı ile alınacak her türlü bilgi Clinera tarafından aşağıdaki amaçlara hizmet etmek üzere kullanılacaktır.

a) Kullanıcıların promosyonlar hakkında bilgilendirilmesi;
b) Kullanıcıların kampanyalar, etkinlikler, çekilişler hakkında bilgilendirilmesi;
c) Ürünlerle ilgili konular hakkında bilgi mesajı gönderilmesi;
d) Çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veri tabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapılması;
e) Özelleştirilmiş reklamlar ve sponsorlu içerik gibi reklamlar vermek, promosyon amaçlı bildirimler gönderilmesi;
f) Web sitesi geçmiş deneyimlerine bağlı özelleştirilmiş içerik sağlamak ve tavsiyelerde bulunulması;
g) Kullanıcıların puan/alışveriş bilgisi sorgulaması;
h) Ürün ve hizmetlerle ilgili görüş alınması ve müşteri anketleri yapılması;
i) Web sitesi hizmetlerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi anlamında çalışmalar yapılması;
j) Web sitesi kapsamındaki hizmetlerden yararlanabilmek için Kullanıcıların Web Sitesi’ne giriş yapmaları gerekmektedir. Clinera web sitesine tüm kullanıcılar erişim sağlayabilirler. Web sitesine giriş yapmak isteyen kullanıcıların, “Üyelik Formu ”nu  ve “Kullanım Şartları ‘’nı okuyup kabul etmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar, web sitesine giriş yaptıktan sonra kendilerine ait olan bilgilerini görebilecek ve Clinera’ya özel promosyonlarla ilgili bilgi alabilecekler ve Clinera Web Sitesi’nde bulunan tüm içeriklere ulaşabileceklerdir. 

        4. Bilgilerin Paylaşılması 

Clinera, kullanıcılardan alınan bilgileri ‘’Aydınlatma Metni’’nde detaylı bir şekilde belirtildiği gibi kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında Clinera Grup Şirketleri ve gerekli hizmeti Kullanıcılarına ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan İşbirliği Ortakları ile paylaşma hakkını saklı tutmaktadır.

Clinera, web sitesi kapsamında edindiği kullanıcı bilgilerini, kanunun öngördüğü bir zorunluluk dolayısıyla, kamu yararına veya resmi olarak bir görevin yerine getirilmesi amacıyla, hukuki ve cezai bir soruşturma ve kovuşturma kapsamında, kullanıcıların veya başkasının hayatını veya beden bütünlüğünü korumak ve ilgili yasal düzenlemelerde sayılan hukuka uygunluk hallerinde adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişilere aktarabilir.

Clinera, bilgileri gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Clinera’ nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Clinera’ nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. 

        5. Hizmetlerin Uygunluğu 

Clinera web sitesinde yer alacak ürün ve hizmetlerle ilgili olarak fiyat, promosyon, kampanya, etkinlik, çekiliş ve diğer bilgilerin güncelliği ile ilgili garanti vermemektedir. İşbu Web Sitesi’nde yer alacak, fiyat, ürün, kampanya ve promosyon bilgileri; kişiye, yere ve mağazaya göre farklılıklar gösterebileceği gibi Clinera web sitesinde yer alan bilgilerde önceden bir bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına haizdir. 

        6. Güvenlik 

Web sitesi kullanımı kapsamında toplanılan bilgileri korumak için makul fiziksel ve teknik tedbirler Clinera tarafından alınmıştır.

        7. Marka ve Telif Hakkı 

Clinera ve diğer marka ve eserlerin (Web sitesi kapsamındaki; tasarım, metin, imge ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depo edilmesi ve kanuna aykırı diğer bütün haller, 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca kullanıcının sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle Clinera marka ve logosunun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Kullanıcıların işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Clinera bu durumun düzeltilmesini kullanıcıdan talep edebileceği gibi dilerse kullanıcıya önceden haber vermeksizin kullanıcının üyeliğini geçici veya kalıcı olarak iptal edebilir ve yasal yollara başvurabilir.